Twinning Days na terenie Wrocławskiego Parku Technologicznego

21 kwietnia 2015 na terenie Wrocławskiego Parku Technologicznego odbyło się spotkanie w ramach konferencji  Twinning Day zorganizowanej przez Projekt ENGINE. To już druga edycja tej konferencji (pierwsza odbyła się w marcu ubiegłego roku), której celem jest rozszerzenie współpracy pomiędzy jednostkami badawczymi Politechniki Wrocławskiej a partnerami biznesowymi. Gospodarzem spotkania był koordynator projektu ENGINE prof. Przemysław Kazienko.

Wstępna prezentacja obejmowała przedstawienie założeń projektu ENGINE, profili badawczych i obszarów zainteresowań zespołów z naszej uczelni oraz potencjalnych form i źródeł finansowania wspólnych projektów. Część druga, mniej formalna, obejmowała bilateralne rozmowy z przybyłymi gośćmi, dotyczącymi problemów badawczych i technicznych, które mogły by zostać rozwiązane w oparciu o naszą wiedzę i doświadczenie.

W spotkaniu uczestniczyło 30 gości, w większości z firm prowadzących działalność na terenie Wrocławskiego Parku Technologicznego.

Mamy nadzieję, że wymiernymi efektami konferencji będą dalsze rozmowy prowadzące do nawiązania współpracy w ramach nowych projektów.

Prezentacje: