Transfer of ideas

W dniach 9-10 listopada na Politechnice Wrocławskiej odbędzie się II edycja workshopu pt. „Transfer of ideas – together is always better than on your own”. Otwarcie warsztatów zaplanowano na 9 listopada na godz. 10.00 w sali 007 bud. D-21 (Bibliotech, wejście A, parter, plac Grunwaldzki 11).

Spotkanie organizowane jest przez Projekt ENGINE i Centrum Wiedzy i Informacji Naukowo-Technicznej (CWINT). Jego celem jest promocja wspólnych badań naukowych i rozpowszechnianie dobrych praktyk wynikających z dotychczasowych projektów oraz budowanie relacji pomiędzy środowiskami biznesowymi, naukowymi oraz administracją publiczną.

W pierwszym dniu Workshopu zaplanowane zostały prezentacje kompetencji i zasobów Projektu ENGINE, Centrum Wiedzy i Informacji Naukowo-Technicznej (CWINT) i Wrocławskiego Centrum Transferu Technologii (WCTT), programy dla biznesu wspierające innowacje, panel dyskusyjny „Czy wszystko musi być na wczoraj?” o problemach we współpracy nauki z przemysłem z udziałem przedstawicieli uczelni i biznesu oraz warsztaty z kreatywnego myślenia prowadzone przez Tomasza Bąkowskiego z firmy BrainWorx Consulting. W drugim dniu zaplanowane są prezentacje Instytutu Autostrada Technologii i Innowacji, Regionalnego Punktu Kontaktowego nt. finansowanie badań i innowacji w ramach H2020 oraz prezentacje doświadczeń przedsiębiorców ze wspólnych projektów. Workshop zakończy wykład i warsztaty „Crowdfunding Mistrzów – Największa rewolucja społeczna naszych czasów” prowadzone przez twórców platformy finansowania społecznościowego polakpotrafi.pl.

Udział w warsztatach jest bezpłatny, wymagana jest wcześniej rejestracja (liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń)

Więcej informacji, szczegółowa agenda oraz rejestracja na stronie http://engine.pwr.edu.pl/transferofideas2015/